LEROS List Senny 20x1g

LEROS List Senny 20x1g

Výrobce: Leros
Typ: Volně prodejné léky
SUKL: 0199011
PDK: 2790237

Humánní léčivý přípravek, přečtěte si pozorně příbalový leták!

* Cena obvyklá se může v jednotlivých lékárnách lišit

Vaše cena s DPH:
5260
Cena obvyklá:58
Ušetříte:9.3%
kusů
Skladem
Popis:

Rostlinný léčivý přípravek určený ke krátkodobé léčbě funkční zácpy. 

Příprava a dávkování: 1 nálevový sáček se přelije 1/4 l vařící vody a po 5-10 minutách vyluhování se vyjme. Nálev se pije 1x denně teplý, vždy čerstvě připravený, nejlépe na noc. Účinek nastává po 8-12 hodinách. Běžně stačí, aby se tento léčivý přípravek použil 2-3x týdně.
Přípravek je určen ke krátkodobému užívání, po dobu nejdéle 1-2 týdnů. Užívání přípravku po dobu delší než 1-2 týdny konzultujte s lékařem. 

Kontraindikace: Neužívejte při přecitlivělosti na sennový list. Dále neužívejte při střevní neprůchodnosti, ochablosti či zúžení střev, náhlých břišních příhodách, u zánětlivých onemocnění střev (např. Crohnova choroba, ulcerózní kolitida - zánět tlustého střeva doprovázený tvorbou vředů), při bolestech břicha neznámého původu, ztrátě tekutin a elektrolytů. Nepodávejte dětem do 12 let. 

Upozornění: Pokud je u Vás nezbytné užívat laxativum (projímadlo) každý den, vyhledejte lékaře, neboť je nezbytné vyšetřit příčinu zácpy. Je třeba se vyhnout dlouhodobému užívání projímadel, protože užívání po dobu delší, než je doporučeno, může vést k poruše funkce střev a k závislosti na projímadlech.
Pokud trpíte onemocněním srdce a ledvin, může podávání přípravku způsobit nerovnováhu hladiny elektrolytů, užívání listu senny proto konzultujte s lékařem.
Pokud užíváte srdeční glykosidy (digoxin), antiarytmika (léky proti poruchám srdečního rytmu; např. chinidin, amiodaron, verapamil apod.), diuretika, adrenokortikoidy nebo přípravky obsahující kořen lékořice, poraďte se s lékařem dříve, než začnete užívat list senny.
Jestliže trpíte chronickou zácpou nebo jinými nediagnostikovanými zažívacími obtížemi (např. bolesti břicha, nevolnost, zvracení), poraďte se s lékařem, neboť tyto příznaky mohou být známkou závažných zdravotních potíží (neprůchodnosti střev).
Pokud trpíte inkontinencí, měňte častěji hygienické vložky, aby se zabránilo nadměrnému kontaktu pokožky se stolicí.
List senny je vhodné užívat, pouze pokud není možné dosáhnout zlepšení obtíží změnou stravování nebo podáváním objemových projímadel. 
Užívání u těhotných žen a kojících matek se nedoporučuje.
Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu za „Použitelné do“. Nepoužitelné léčivo vraťte do lékárny.

Balení: 20 nálevových sáčků po 1 g 

Složení: Sennae folium 

Léčivý čaj, perorální podání.

Výrobce: Leros
Typ: Volně prodejné léky
Cena obvyklá*:
58 s dph
Vaše cena:
5260 s dph
SUKL: 0199011
PDK: 2790237
počet kusů