Olynth HA 0,05%, nosní sprej, roztok 10 ml

Olynth HA 0,05%, nosní sprej, roztok 10 ml

Výrobce: Johnson&Johnson
Typ: Volně prodejné léky
SUKL: 0242207
PDK: 3773984
Další informace:
Příbalový leták

Humánní léčivý přípravek, přečtěte si pozorně příbalový leták!

* Cena obvyklá se může v jednotlivých lékárnách lišit

Vaše cena s DPH:
99
990 Kč / 100 mililitrů
Cena obvyklá:109
Ušetříte:9.2%
kusů
Skladem
Popis:

Rychle uvolňuje ucpaný nos a zvlhčuje nosní sliznici.

OLYNTH HA 0,05 % je určen ke snížení otoku nosní sliznice při akutní rýmě, při nadměrné tvorbě hlenu způsobené vazomotorickou rýmou a při alergické rýmě. Je rovněž určen k urychlení uvolnění hlenů při zánětu vedlejších dutin nosních a při zánětu Eustachovy trubice provázeného rýmou. Olynth HA 0,05% je určen k léčbě dětí od 2 do 7 let.

Dávkování a způsob užití: Pokud lékař nedoporučí jinak, dětem od 2 do 7 let přípravek podávejte podle potřeby, nejvýše však 3 x denně 1 dávku přípravku nosního spreje do každé nosní dírky. Dávkování závisí na citlivosti nemocného a na účinku přípravku. Nejmenší odstup mezi jednotlivými dávkami je 8 hodin. 

Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek Olynth HA 0,05% déle než 3 dny. Jestliže se do této doby příznaky onemocnění nezlepší, nebo se naopak zhoršují, nebo se vyskytnou nežádoucí účinky nebo nějaké neobvyklé reakce, poraďte se o dalším používání přípravku s lékařem.

Delší používání než 3 dny je možné pouze po poradě s lékařem. Přípravek můžete opět používat pouze po několikadenní přestávce. 

Složení: Léčivou látkou je xylometazolini hydrochloridum (xylometazolin-hydrochlorid) 0,5 mg (0,05%) v 1 ml roztoku. Pomocnými látkami jsou: natrium-hyaluronát, glycerol, dihydrát hydrogenfosforečnanu sodného, dihydrát dihydrogenfosforečnanu sodného, chlorid sodný, sorbitol, voda na injekci. 

Kontraindikace: Není určeno pro děti do 2 let. Použití přípravku není v průběhu těhotenství a kojení doporučeno. Používání přípravku Olynth HA 0,05% u chronické rýmy je povoleno pouze pod dohledem lékaře vzhledem k nebezpečí ztenčení nosní sliznice.

Lék k nosnímu podání. Nosní sprej, roztok Olynth HA 0,05% obsahuje xylometazolin-hydrochlorid. Před použitím si pečlivě přečtěte celou příbalovou informaci. 

Výrobce: Johnson&Johnson
Typ: Volně prodejné léky
Cena obvyklá*:
109 s dph
Vaše cena:
99 s dph
SUKL: 0242207
PDK: 3773984
Další informace:
Příbalový leták
počet kusů  


Produkt se dále nachází v těchto kategoriích: