Hemagel 5g

Hemagel 5g

Výrobce: Apotex
Typ: Zdravotnický prostředek
SUKL: 0000000
PDK: 3260925

* Cena obvyklá se může v jednotlivých lékárnách lišit

Vaše cena s DPH:
19020
3804 Kč / 100 gramů
Cena obvyklá:209
Ušetříte:9%
kusů
Skladem
Popis:

HemaGel představuje nové řešení hojení ran. Hojí jak drobná poranění (řezné rány, oděrky, puchýře, popáleniny I. a II. stupně atd.), ale také chronické rány (vředy na bérci, proleženiny, jizvy, pooperační stavy, diabetické defekty atd.). HemaGel urychluje proces hojení rány, snižuje riziko komplikovaného hojení a zabraňuje hypertrofii jizev.

Mokrá léčba, nebo-li mokré hojení, představuje v současnosti odborníky nejvíce upřednostňovaný postup při hojení ran. Vlhké prostředí při hojení ran je moderní a zároveň základní podstatou ošetřování. Stabilní vlhkost podporuje dělení a pohyb buněk v ráně a zároveň na postiženém místě udržuje stálou teplotu. Procesy granulace a epitelizace, důležité fáze hojení, jsou na vlhkosti přímo závislé. Hemagel je schopen na sebe vázat sekrety v ráně, čímž zabraňuje vysušování, které způsobuje vznik klasických strupů a později jizev.

Po aplikaci přípravku HemaGel je na povrchu rány vytvořena elastická vrstva, která ránu chrání před vnějším prostředím. Zabraňuje tak dalšímu infikování a zároveň vytváří v ráně ideální prostředí pro hojení. 

Kdy HemaGel pomáhá:

  • chemicky váže kyslíkové radikály vznikající při zánětlivých procesech, čímž zabraňuje jejich negativnímu působení v místě poranění
  • vytváří optimální pH napomáhající hojení
  • zabraňuje uvolňování částeček gelu do rány a následnému podráždění
  • dodává ráně vlhkost
  • zabraňuje vysušování rány a vzniku strupů
  • snižuje bolestivost poranění
  • podporuje uzavírání rány jizvou
  • změkčuje a zlepšuje vzhled jizvy

Složení: HemaGel je hydrofilní methakrylátový gel na bázi síťovaného kopolymeru 2-hydroxyethylmethakrylátu obsahujícího polymerně vázané stericky stíněné aminoskupiny.

Jak používat: Ránu nejprve očistěte od mechanických nečistot, např. prachu či zbytků předchozích léčebných materiálů. Na celou spodinu rány následně aplikujte malé množství Hemagel. Ten k ní přilne a postupně absorbuje sekrety a další tekutiny z rány. Ošetřenou ránu překryjte sterilním čtvercem nejlépe z netkaného textilu, fixujte obinadlem nebo náplastí. Fixační materiály by měly ošetřené místo přesahovat cca o 1 cm. U pacientů s prokázanou a indikovanou infekcí je nutné dodržet ordinaci antibiotik a dalších léků dle rozhodnutí lékaře.

Díky unikátní technologii se Hemagel k ráně nepřilepí a lze ho bezbolestně odstranit pouhým jemným setřením. Nanášení Hemagelu a převaz provádějte dle potřeby po 24-48 hodinách, u infikovaných ran častěji.

Balení: 5 g

Upozornění: Určeno pouze k vnějšímu použití. V případě výskytu vedlejších nežádoucích účinků (zvýšená bolestivost, zarudnutí apod.) kontaktujte ošetřujícího lékaře. Chraňte před dětmi. Nepoužívejte vnitřně. HemaGel lze použít pro všechny věkové kategorie. Nebyly zjištěny žádné vedlejší účinky typu alergií, zvýšené bolestivosti apod., ani žádné jiné kontraindikace.

Zdravotnický prostředek

Výrobce: Apotex
Typ: Zdravotnický prostředek
Cena obvyklá*:
209 s dph
Vaše cena:
19020 s dph
SUKL: 0000000
PDK: 3260925
počet kusů