Novinky

16.01.2021

Máte doma atopika?

Atopická dermatitida (lat. eczema atopicum) se řadí do skupiny zánětlivých kožních onemocnění. Jedná se o chronický typ onemocnění, které je charakteristické střídáním období exacerbace (vzplanutí) a remise (klidu). Postihuje nejčastěji malé děti, avšak výskyt u jiných věkových skupin není vyloučen.

celý článek
12.01.2021

Neplaťte NAVÍC ANI KORUNU

V lékárnách Moje lékárna jsou nulové doplatky na léky bez rozdílů.

Sleva platí při výdeji léčivého přípravku vázaného na lékařský předpis, hrazeného z veřejného zdravotního pojištění, a poskytuje se ve formě neuplatnění maximální obchodní přirážky při výdeji léčivého přípravku.

celý článek
06.01.2021

Nejlevnější elektřina? Nejnižší cena nemusí být nejlepší volbou

Účty za elektřinu se můžou pořádně promítnout do rodinného rozpočtu. S praktickou online kalkulačkou si snadno porovnáte ceny dodavatelů na trhu a najdete nejnižší nabídku. Ale než si s novým dodavatelem plácnete, měli byste si prověřit ještě další faktory.

celý článek
02.01.2021

Trendy v kloubní výživě

Artróza je degenerativní onemocnění kloubů, které se zhoršuje s věkem. Chrupavka je jednou z nejdůležitějších funkčních částí kloubu. Pokrývá povrch kostí, které jsou vzájemně spojeny právě v kloubech. Skládá se z chondrocytů – buněk, které produkují do okolí hmotu vytvářející síť velikých molekul, jako je kolagen typu II, chondroitin a kyselina hyaluronová. Tyto velké molekuly spolu s pomocnými proteiny tvoří strukturu chrupavky.

celý článek
28.12.2020

Vitamin C a D – ohraná píseň, nebo něco nového?

V současné nelehké době koronavirové pandemie přirozeně hledáme tu nejúčinnější obranu vůči infekci. Nejen proto, abychom jí nejlépe předešli, ale také pro případ, že nás infekce zachvátí. A tehdy je potřeba silná imunita, která zmírní průběh onemocnění a napomůže k rychlé rekonvalescenci, pokud možno bez dalších následků. Staří známí pomocníci – vitamin C a vitamin D, jsou klíčové vitaminy, které dovedou jak předcházet infekcím, tak zmírnit jejich průběh a urychlit zotavení.

celý článek
23.12.2020

Andrea Verešová: Krása si vyžaduje pevnou vůli a disciplínu

Je jednou z nejkrásnějších žen Česka a Slovenska a také ikonou modelingové i showbyznysové scény. Andrea Verešová magazínu Moje lékárna prozradila, jak se dá skloubit hvězdná kariéra modelky a péče o rodinu, jak se udržuje fit a také co je tajemstvím její věčné krásy a mladosti.

celý článek
21.12.2020

Obezita

Mílovými kroky se nám blíží Vánoce – svátky pohody, klidu a míru, ale též dobrého jídla. Proto bych se chtěl v dnešním čísle věnovat tématu blízkému během Vánoc nám všem – obezitě.

celý článek
16.12.2020

Přehled sociálních služeb pro seniory

Mnoho životních situací lze na počátku řešit kombinací různých forem pomoci přímo u vás doma, přestože se to na první pohled zdá nemožné. Podívejte se na náš přehled sociálních služeb pro seniory.

celý článek
11.12.2020

Staročeské vánoční zvyky

I když máte možná v množství negativních zpráv pocit, že ten letošní rok nestojí za nic, mnohým z nás přinesl spoustu pěkných zážitků a radostí. Navíc se blíží období roku, které máme rádi a těšíme se na něj – čas adventu a Vánoc. Tím, že jsme nuceni zpomalit, zkusme tento čas využít k uvědomění si toho, co je pro nás důležité, a možná i k tomu, jak letošní Vánoce oživit staročeskými vánočními zvyky.

celý článek
10.12.2020

Šťastné a šetrné!

Jak si užít Vánoce, nachystat útulnou atmosféru a přitom neškodit přírodě produkcí zbytečného odpadu? Připravili jsme pět tipů, díky kterým se oslava narození Ježíše nezmění jen v jednu velkou ekologickou stopu.

celý článek
25.11.2020

Dárky z Mojí lékárny pro každého člena rodiny

Zdraví je to nejcennější, co máme, a je třeba o něj pečovat. Proto darujte svým blízkým některé z doplňků stravy, které jim pomohou udržet se v kondici.

celý článek
15.11.2020

TV reklama

V listopadu a prosinci naváže na říjnovou kampaň další část TV kampaň Moje lékárna celkem s desíti produkty. Vysílány budou dva 30s reklamní spoty na TV kanálech TV Nova group, TV Prima Group a TV Barrandov - od 15. 11. do 16. 12. 2020.

 

 

celý článek
14.11.2020

O nespavosti

Mít dostatek kvalitního spánku je luxus, který si nemůže v dnešní uspěchané době řada lidí dovolit. Zatímco naši předkové před sto lety chodili spát se slepicemi a spali v průměru devět hodin denně, lidé dnešní doby spí v průměru až o dvě hodiny méně. Potřeba spánku se pak s rostoucím věkem zkracuje – zatímco novorozenci spí až 17 hodin denně, u školáka je to asi 11 hodin. Dospělí jedinci pak naspí v průměru 7–9 hodin.

celý článek
06.11.2020

Léčba jasným světlem: jak vám může fototerapie pomoci?

Fototerapie neboli léčba jasným světlem je metoda, která je nasazována při boji s depresemi, výkyvy nálad nebo poruchami spánku. Zjistěte, jak fototerapie funguje, jakým způsobem vám může pomoci a kde s ní můžete začít.

celý článek
27.10.2020

Jak si udržet vitalitu a pevné zdraví i ve vyšším věku?

Zdraví je zásadním ukazatelem kvality života. Pečovat o něj je proto důležité bez ohledu na to, kolik svíček na dortu letos sfouknete. Co dělat, abyste si udrželi vitalitu a měli stále energii a chuť do života? Vybrali jsme pro vás několik poznatků z různých oblastí, které vám v tom zaručeně pomohou.

celý článek
12345678910následující »